Kurumsal

www.paramparca.com sitesini kullanmadan önce lütfen aşağıdaki site kullanım koşullarını okuyun.

Tanımlar:
Kullanıcı : paramparça.com’a üye girişi yaparak veya yapmaksızın herhangi bir şekilde kullanan her türlü gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

Paramparca.com; “IPD Istanbul Parça Dağıtım Yedek Parça Pazarlama, Danışmanlık Hizmetleri İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi”’nin resmi sitesidir.

Amaç:
Araç sahipleri ile otomotiv satış sonrası hizmetler sunan, bağımsız yenileme pazarında faaliyet gösteren özel servis, tamirhane, perakendeci, toptancı, ithalatçı ve üreticilere site aracılığı ile ulaşma amacıyla kullanıcılarına;  binek otomobiller, hafif ticari araçlar ve ağır ticari vasıtaların orijinal, logosuz orijinal ve eşdeğer yedek parça numaralarının ilişkilerini ve fiyatlarını, doğru ve güncel olarak sağlayan bir web portalıdır.
Ayrıca yedek parça ihtiyacı olanlar ile parça satıcı-tedarikçilerini bir araya getirerek ticari kazanç sağlamayı hedefler.
Paramparca.com Yükümlülükleri:
Yayınlanan fiyatların sitemizdeki güncelleme tarihleri ürünlerin yanlarında belirtilmiştir. Sitemiz ilgili markanın yaptığı değişiklikleri aynen ve zamanında yayınlama iddiasında değildir. Fiyatların doğruluğunu garanti etmez. Buradaki fiyatlar referans gösterilemez.
paramparca.com, sitenin kullanıcılarına kesintisiz olarak veya belli bir şekilde hizmet vermeyi hiçbir şekilde taahhüt etmemektedir.
Sorgulanan numaralara eş ya da benzer numaralar, Türkiye’de satışı yapılan motorlu kara taşıtlarının yetkili servislerinde kullanılan, son kullanıcı olan araç sahibine satış fiyatlıdır. Orijinal numaralar araç üreticilerine göre farklılıklar göstermekle birlikte bazen de bir numara birden çok markanın kullandığı numara olabilmektedir.
paramparca.com, yasalara aykırı olmayan çeşitli teknolojik araçlar yardımıyla, sitenin kullanıcıları hakkında bilgi toplama ve bu bilgileri reklam yayın sisteminde ve içerik sisteminde kullanma hakkına sahiptir. 

Paramparca.com, link verdiği, banner yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.

Kullanıcı Yükümlülükleri:
Kullanıcılar paramparca.com hizmetlerini herhangi bir şekilde kullandıkları anda, bu sayfada yayınlanan koşulları kayıtsız koşulsuz kabul etmiş sayılacaktır.
Kullanıcılar, paramparca.com’un herhangi bir içerik veya iletişim sistemini kullanırken üçüncü şahısların yasal haklarını hiçbir şekilde ihlal etmemekle yükümlüdür. Paramparca.com bu gibi ihlallerle ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran kullanıcıya aittir.

paramparca.com’un doğru ve güncel bilgiyi sağlamak üzere tarafınızdan gelecek öneri, fiyat bilgisi, düzeltme ve forumlar gibi interaktif sistemlerini kullanarak siteye gönderdiğiniz ve eklememizi önerdiğiniz içeriğin telif haklarının size ait olduğu varsayılmaktadır. Hukuken geçerli oldukları ve üçüncü şahısların haklarını ihlal etmedikleri sürece, bu haklarınız üzerinde dilediğiniz şekilde tasarrufta bulunma hakkınız ortadan kalkmamaktadır. Ancak, bu siteyi kullanarak, paramparca.com'a, söz konusu içeriği derleme, işleme, yayınlama ve pazarlama hakkını, süresiz ve gayri münhasır olarak vermektesiniz.

Sitenin işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu veya üyelik kaydı yapılması veya otomatik yöntemlerle siteye çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dâhildir. Paramparca.com, bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.
Sitede yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında çok sayıda manuel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. Paramparca.com, normal bir kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

Kullanıcılar, sitenin sunduğu çeşitli hizmetleri kullanırken, genel ahlaka, yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere ve ilgili uluslararası mevzuata uymakla yükümlüdür.

Kullanıcının sitenin amacı dışında (özellikle hakaret içeren şekilde) kullanması halinde, paramparca.com, kullanıcının siteye erişimini engelleme, kullanıcı aleyhine yasal işlem başlatma ve sitenin amacı dışına çıkan ilgili içeriği yayından kaldırma hakkına sahiptir.

Bu sayfada yer alan kullanım koşullarıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm ihtilaflar, münhasıran Türk hukukuna ve İstanbul mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabi olup, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi koşulluyla paramparca.com tarafından herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir.