Kurumsal

2016 Haziran sonu itibariyle Türkiye’deki otomobil, hafif ticari araçların sayısı 14 milyonu geçti. Bu araçlar için, bakım ve onarımında ihtiyaç duyulan parça çeşidi ise 3 milyonun üzerinde. Bu ise birbirinin yerine kullanılamayan, birbirinden farklı, çok geniş bir yedek parça çeşidi anlamına geliyor.

Servise giren herhangi bir araç modeli için talep edilebilecek tek bir parça, bu üç milyon parçadan herhangi biri olabilir. Markası ne olursa olsun gelen araca hizmet verebilmek, araç sahibini bekletmeden, hızlıca fakat doğru yedek parçayı ekonomik bir koşulda bulmak, parçanın servise gelmesini sağlamak ve araca montajını yaparak memnun müşteri olarak kapıdan uğurlamak çok kolay bir iş değil.


Satış sonrası yedek parça piyasasında bu zorlukları gören IPD İstanbul Parça Dağıtım Ltd. Şti. binek otomobiller, hafif ticari araçlar ve ağır vasıtalar için ihtiyaç duyulabilecek yedek parça katalogları üzerinden tespit edilmesi ve en uygun satıcıyı ihtiyaç sahibiyle bir araya getirmek üzere 2010 yılında bir internet portalı oluşturdu: PARAMPARCA.COM
Başlangıçta sadece orijinal parça numara bilgisine sahip kişilerin fiyat bilgisine ulaşabildiği site, parça satıcıları ve servislerin kısa zamanda ilgisini kazandı ve binlerce kullanıcıya ulaştı. Şu anda sitemizden günlük on binleri aşan sorgulamalar yapılıyor.

Yapmanız gereken aracın marka model donanım bilgilerini sisteme girmek ve ihtiyacınız olan orijinal parça numaralarına ve güncel parça fiyatlarına ulaşmak.
Parça satıcıları ise kendi yerel bölgelerinde değil, paramparca.com’un ulaştığı bütün Türkiye’de müşterilere kolaylıkla ulaşabilecekler, müşteri ile direkt iletişim kuracak ve dilediği satış koşullarında ürünlerini pazarlayabileceklerdir.

PARAMPARCA.COM’da hem orijinal, hem de eşdeğer parçalar bir arada sergilenmektedir. Böylelikle ihtiyaç sahibi orijinal ve alternatiflerini bir arada bulabilmektedir.

Bizi izlemeyi sürdürün karlı çıkın.


PARAMPARCA.COM