Hakkımızda

2014 Mayıs ayı itibariyle Türkiye’deki otomobil, hafif ticari araçların sayısı 13 milyonu geçecek. Bu araçlar için, bakım ve onarımında ihtiyaç duyulan parça çeşidi ise yaklaşık 3 milyon. Bu ise birbirinin yerine kullanılamayan birbirinden farklı çok geniş bir yedek parça çeşidi anlamına geliyor.

Servise giren herhangi bir araç modeli için talep edilebilecek tek bir parça, bu üç milyon parçadan herhangi biri olabilir. Markası ne olursa olsun gelen araca hizmet verebilmek, araç sahibini bekletmeden, hızlıca fakat doğru yedek parçayı ekonomik bir koşulda bulmak, parçanın servise gelmesini sağlamak ve araca montajını yaparak memnun müşteri olarak kapıdan uğurlamak çok kolay bir iş değil.

Satış sonrası yedek parça piyasasında bu zorlukları gören İstanbul Parça Dağıtım Ltd. Şti.(IPD); binek otomobiller, hafif ticari araçlar, çekiciler ve motosikletler için ihtiyaç duyulabilecek yedek parçaların orijinal katalogları üzerinden tespit edilmesi ve en uygun satıcıyı ihtiyaç sahibiyle bir araya getirmek üzere 2010 yılında bir internet portalı oluşturdu.

Başlangıçta sadece orijinal parça numara bilgisine sahip kişilerin fiyat bilgisine ulaşabildiği site, parça satıcıları ve servislerin kısa zamanda ilgisini kazandı ve binlerce kullanıcıya ulaştı. Şu anda sitemizden günlük on binleri aşan sorgulamalar yapılıyor.

Sizlerden gelen bu yoğun ilgi karşısında biz de çalışmalarımızı hızlandırdık. Bilgiyi ön planda tutan, bilgiyi doğru kaynaklardan sağlayan kurumlarla işbirliğine girdik. İlk olarak dünyaca ünlü ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan DAT (Deutsche Automobile Treuhand GmbH) şirketiyle uzun dönemli bir lisans anlaşması yaptık.

DAT Alman Otomobil Üreticileri Derneği’nin bir kuruluşu ve tüm parça verilerini otomobil üreticilerinden sağlıyor. Sadece Alman menşeili araçlar değil, tüm dünyada üretim yapan markalardan bu bilgiye erişilebiliyor. Üstelik standart bir yapı içinde bu bilgileri sunuyor. Biz de PARAMPARCA.COM’da bu bilgilere internet üzerinden kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyoruz.

Yapmanız gereken aracın marka model donanım bilgilerini sisteme girmek ve ihtiyacınız olan orijinal parça numaralarına ve güncel parça fiyatlarına ulaşmak. Ya da şasi numarasını yazarak kolaylıkla aracın parça kataloğuna ulaşmak.

DAT ile bu işbirliğinin yanında PARAMPARCA.COM’a daha fazla kullanıcının ulaşmasını ve ihtiyacını daha ekonomik olarak karşılaması için, parça sağlayıcısı ile parçaya ihtiyaç duyanın direkt iletişim kurmasını sağlayacak bir zemin hazırladık. Yani ihtiyaç sahibi birçok parça tedarikçisini bir arada görebilecek, kendisi için en faydalı kararı verebilecek seçeneğe ulaşacak.

Parça satıcıları ise kendi yerel bölgelerinde değil, paramparca.com’un ulaştığı bütün Türkiye’de müşterilere kolaylıkla ulaşabilecekler, müşteri ile direkt iletişim kuracak ve dilediği satış koşullarında ürünlerini pazarlayabileceklerdir.

PARAMPARCA.COM’da hem orijinal, hem de eşdeğer parçalar bir arada sergilenmektedir. Böylelikle ihtiyaç sahibi orijinal ve alternatiflerini bir arada bulabilmektedir.

Şirketimiz ile ilgili kurumsal bilgileri almak için www.istanbulparca.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bizi izlemeyi sürdürün karlı çıkın.

PARAMPARCA.COM

İletişim

IPD Istanbul Parça Dağıtım Yedek Parça Pazarlama, Danışmanlık Hizmetleri İthalat İhracat San. Tic.Ltd.Şti.

Ataşehir, Mimar Sinan Mahallesi Yedpa Ticaret Merkezi
G Caddesi No: 235YA (İş Bankası Arkası) 34779 İstanbul
T: (216) 362-9976
info@paramparca.com